Singapur 2015: Chudy piąty na świecie!

Szymon Gagatek 2015-08-27 12:31

Tak jak we wczorajszych półfinałach, Michał Chudy zajął ostatecznie piąte miejsce na dystansie 100 m stylem motylkowym podczas mistrzostw świata juniorów. Zawodnik Wodnika Rawicz w walce o medale po raz kolejny poprawił swój rekord życiowy i do brązowego medalu zabrakło mu zaledwie dwudziestu sześciu setnych sekundy. Poza finałami rywalizacji sprinterów znaleźli się Paulina Nogaj i Paweł Sendyk.

Nieliczna, ale zdecydowanie najgłośniejsza ekipa Biało-czerwonych swoimi okrzykami zmotywowała Chudego do znakomitego startu. Polak pierwszą długość basenu pokonał w czasie 24.56 s i znajdował się na trzecim miejscu. Po nawrocie spadł jednak z medalowej pozycji, dając się wyprzedzić jeszcze dwóm rywalom. Rezultatem 53.25 s poprawił jednak po raz kolejny swój rekord życiowy. Wyścig wygrał rewelacyjny Daniil Pakhomov z Rosji, który ustanowił nowy najlepszy czas w historii juniorskiego czempionatu globu (52.88 s), wyraźnie pokonując Viniciusa Lanzę z Brazylii i swojego rodaka, Daniila Antipova.

8. Ryan Hoffer (USA)   53.53

Dziś w OCBC Aquatic Centre wystartowali jeszcze Paulina Nogaj i Paweł Sendyk - oboje w konkurencjach sprinterskich. Zawodniczka Wodnika Radom przystąpiła do rywalizacji na dystansie 50 metrów w stylu motylkowym, natomiast reprezentant MKP Szczecin w stylu dowolnym. Nogaj w kwalifikacjach uzyskała czas 27.55 s i zajęła piętnastą lokatę, natomiast w półfinałach jeszcze się poprawiła i z wynikiem 27.32 s (drugim w karierze, gorszym od rekordu życiowego o szesnaście setnych sekundy) została ostatecznie sklasyfikowana na trzynastej pozycji. Z kolei Sendyk dwukrotnie śrubował dziś życiówkę - w sesji porannej zanotował rezultat 23.19 s, a po południu poprawił się jeszcze o cztery setne sekundy. Wystarczyło to jednak tylko do zajęcia szesnastego miejsca.

Złoci medaliści mistrzostw, III dzień:
200 m stylem grzbietowym dziewcząt: Minna Atherton (Australia)   2:09.11 [rekord mistrzostw]
100 m stylem motylkowym chłopców: Daniil Pakhomov (Rosja)   52.28 s [rekord mistrzostw]
100 m stylem dowolnym dziewcząt: Taylor Ruck (Kanada)   53.92 s [rekord mistrzostw]
800 m stylem dowolnym chłopców: Yang Jintong (Chiny)   7:55.19
4x100 m stylem dowolnym mix: Kanada (Javier Acevedo, Markus Thormeyer, Penny Oleksiak, Taylor Ruck)   3:27.71 [rekord świata juniorów]