Polska

Ciężka praca popłaca - sylwetka Adrianny Niewiadomskiej

Paulina Lach 2015-04-01 20:30

Po krótkiej przerwie wracamy do naszego cyklu artykułów przedstawiających sylwetki juniorów, którzy wywalczyli minima na Igrzyska Europejskie w Baku. Tym razem bohaterką będzie 16-letnia Adrianna Niewiadomska, zawodniczka, która na co dzień trenuje w UKS GOS Raszyn, niewielkim klubie koło Warszawy.

Swoją przygodę z pływaniem zaczęła w wieku sześciu lat, kiedy to w szkole utworzono dwie klasy o profilu pływackim. - Na początku była to tylko zabawa, ale z upływem lat zmieniła się w moją pasję - mówi Ada. Młoda pływaczka trenuje w klubie UKS GOS Raszyn i nie zamierza go na razie zmieniać. Podczas dziesięciu lat treningów miała wielu trenerów. Obecnie jest podopieczną Szymona Rutkowskiego, lecz dużym wsparciem dla Ady jest równiez jego poprzednik, pan Valentyn Sukhanov.

Jak twierdzi sama młoda pływaczk - musi poprawić błędy w technice, siłę i wytrzymałośc. Warunki ma do tego doskonałe. Wielka motywacją są dla niej koledzy i koleżanki z drużyny, z którymi Ada rywalizuje. W przeszłości zawodniczka z Raszyna trenowała piłkę nożną, lecz gdy miesiąc przed mistrzostwami Polski złamała palca podczas turnieju, zrezygnowała z uprawiania tego sportu. Do tej pory Adzie udało się zdobyć cztery medale mistrzostw Polski i wiele innych, niższej rangi.

Jaki masz cel na Igrzyska Europejskie w Baku?
Ze swojej strony postaram się wypaść jak najlepiej. Gratuluje wszystkim, którym udało się wypełnić minimum na Igrzyska. Wierzę w to, że nie raz w Baku usłyszymy Mazurka Dąbrowskiego.

Motto Ady to: "W pływaniu nie ma nic za darmo, na wszystko musisz sobie zapracować".

Na koniec krótkie pozdrowienia: "Chciałabym pozdrowić swoją rodzinę, znajomych, trenerów z którymi dotychczas pracowałam, osoby które mnie motywują do ciężkiej pracy, moją menadżerkę Sylwię, masażystkę Paulinę, Julcię, Sadka, Hubiego, Matołusza i Sabinę [śmiech] oraz nauczycieli ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 1 w Raszynie. Mam nadzieję, że dalej będą trzymać kciuki za moje osiągnięcia". My równiez trzymamy kciuki za to, że Adzie uda się osiągnąć postawione cele. A już jutro zapraszamy na kolejny artykuł!