Kierowniczka Knop

Joanna Kwatera 2018-05-06 00:53

Nie zwalniają tempa nasi pływacy podczas wielomeczu pływackiego w Pilznie. W popołudniowym bloku pierwszego dnia zawodów Biało-czerwoni wywalczyli kolejne osiem medali, a na najwyższym stopniu podium stanęła Aleksandra Knop. To jednak nie jedyny jej medal tego wieczoru...

Łodzianka okazała się zdecydowanie najlepsza w konkurencji 200m stylem dowolnym, notując czwarty w karierze czas 2:03.64, a także odnotowała drugą lokatę kończąc wyścig na 400m stylem zmiennym tylko za znakomitą Węgierką Reką Nagy. Nasi południowi sąsiedzi nie muszą wcale martwić kto w przyszłości zastąpi w tej konkurencji Katinkę Hosszu, gdyż mając w swoich szeregach tak utalentowaną 15-latkę można spokojnie oglądać zmianę pokoleniową na pływalni. Mocny finisz Knop pomógł również sztafecie dziewcząt 4x100m stylem dowolnym wywalczyć  drugą pozycję, o którą niemal od początku wyścigu ścigały się ze Słowaczkami. Ostatecznie wraz z Klaudią Tarasiewicz, Nadią Poznachowską i Wiktorią Dąbrowską wpadły na finisz siedem setnych sekundy przed nimi, a miejsca ustąpiły jedynie bezkonkurencyjnym Węgierkom, mającym w składzie również wszechstronną Nagy. Czas Polek to 3:57.50.

Aż dwóch Polaków stanęło na podium w konkurencji 200m stylem dowolnym chłopców. Drugi z nowym rekordem życiowym na metę dotarł Tomasz Jackowski (1:55.38), a trzeci Michał Daszkiewicz (1:57.63 rekord życiowy). Obaj również przyczynili się do sukcesu sztafetowego na dystansie 4x200m stylem dowolnym, zajmując wraz Maciejem Rabanem i Jakubem Jakimiakiem drugą lokatę za Węgrami (7:53.82).

Autorkami dwóch kolejnych krążków były dziewczęta. Daria Zielińska dorzuciła do swojego konta następny medal w stylu motylkowym, tym razem srebrny na dystansie sprinterskim, notując czas 28.67, a Justyna Traczyk zajęła trzecią lokatę na 200m stylem grzbietowym (2:21.12). Wyniki obu z nich to nowe rekordy życiowe.

Jutro ostatni blok wielomeczu pływackiego w Pilznie rusza o godzinie 10.00, a zatem kibicujemy i wspieramy poczynania naszych zawodników!