Polska

Limassol 2018: Ostatnia prosta

Dagmara Macner 2018-03-25 15:08

Trwa drugi dzień zmagań o miano najlepszej ekipy w Multination Youth Swimming Meet w Limassol. Walka o medale i rekordy trwa w najlepsze. Nie inaczej było w niedzielne przedpołudnie. Ekipa biało-czerwonych dopisała kolejne medale i punkty do swojego konta.

Długodystansowcy na starcie

W sobotę zwyciężała dwukrotnie w wyścigach indywidualnych na 400 metrów: zmiennym i dowolnym. Dzisiaj musiała pogodzić się z lepszą dyspozycją o rok młodszej zawodniczki z Izraela. Aleksandra Knop wystartowała o poranku w konkurencji 800 metrów stylem dowolnym. Czas Polki 9:06.10, pozwolił stanąć jej na drugim stopniu podium podczas ceremonii wręczania medali. Zwyciężyła, czternastolatka z Izraela, uzyskując nowy rekord meetingu (9:00.91).

Tomasz Jackowski do tej pory pływał 1500 metrów w granicach 16 minut i 25 sekund. 25 marca zakończył zmagania na najdłuższym kraulowym dystansie z czasem poniżej 16 minut. Poprawiony o ponad 25 sekund rekord życiowy (15:59.25) pozwolił mu cieszyć się ze srebra. Zwyciężył Szwajcar, a brąz dla Ukrainy.

Czas na żabkę

Żabkarze zmierzyli się w niedzielę na dystansie 200 metrów. Dziewięć punktów i srebrny medal do polskiego konta dopisał Dawid Książnicki. Czas 2:22.62 to jego nowy rekord życiowy. Zwyciężył z ponad dwu sekundową przewagą zawodnik z Ukrainy. Podium uzupełnił Grek.

Wśród dziewczyn startujących na Cyprze, szóste miejsce na tym samym dystansie zajęła Emilia Hellak. Pływaczka wrocławskiego „Śląska” uzyskała wynik 2:42.52. Złoto dla Finki, okraszone nowym rekordem zawodów (2:34.02).

„Setka” grzbietem

Krzysztof Radziszewski sto metrów na plecach ukończył jako trzeci zawodnik wielomeczu. Polak, po raz trzeci w swojej karierze, złamał barierę jednej minuty startując na długiej pływalni (59.91) i sięgnął po brązowy krążek.

Wśród dziewczyn, na tym samym dystansie, w wyścigu punktowanym, wystartowała Adela Piskorska. Zawodniczka Torpedy Oleśnica zajęła 9 miejsce.

Ostatnia prosta

Przed ostatnią sesją zawodów Polacy wciąż na czele klasyfikacji generalnej. Do rozegrania pozostały trzy konkurencje indywidualne i jedna sztafeta.

Czwarta sesja pływackiej rywalizacji na wyspie o godzinie 17 czasu lokalnego.