Polska

Zmiany na lepsze - sylwetka Magdaleny Roman

Paulina Lach 2015-05-27 21:20

Na dzień przed rozpoczęcia najważniejszej krajowej imprezy tego roku przedstawiamy kolejną sylwetkę zawodniczki, która wystąpi na Igrzyskach Europejskich. Tym razem przyszła pora na warszawiankę. Doskonała kraulistka, rywalka Natalii Fryckowskiej - Magdalena Roman. Reprezentantka MKS Polonia Warszawa w Baku wystąpi w sztafecie 4x100m dowolnym wraz z koleżankami: Julią Klonowską, Adrianną Niewiadomską oraz wcześniej wspominaną Fryckowską.

Jej przygoda zaczęła się, jak u większości, przez problemy z plecami. Mama zgodnie z zaleceniem lekarza zapisała Magdę do klubu pływackiego. Z czasem zaczęły pojawiać się zadziwiające wyniki, co zmotywowało tę młodą zawodniczkę do dalszej pracy pod okiem pana Grzegorza Olędzkiego. Już w 6. klasie szkoły podstawowej Magda została powołana na swój pierwszy wyjazd kadry narodowej - trójmecz w Gliwicach. W 1. klasie gimnazjum postanowiła zmienić klub i przeniosła się do AZS AWF Warszawa, gdzie przez 6 miesięcy trenowała z panem Pawłem Słomińskim. Po tych kilku miesiącach Magda zdecydowała się jednak na MKS Polonia Warszawa, w którym trenuje do dziś, a jej trenerem jest pan Wojciech Rodkiewicz. To właśnie trenując pod jego okiem została powołana kolejny raz do kadry Polski na wielomecz w Serbii, na którym sztafeta 4x100m stylem dowolnym, w składzie Leończuk, Fryckowska, Piechota, Roman, zdobyła srebrny medal. Dotychczas Magdzie udało się wywalczyć 20 medali mistrzostw Polski: 1 złoty, 10 srebrnych i 9 brązowych. Trzymamy kciuki za to, by ten dorobek z mistrzostw na mistrzostwa jeszcze się powiększał.

Jaki jest Twój cel na Igrzyska Europejskie w Baku?
- W Baku na pewno postaram się dać z siebie wszystko, najbardziej zależy mi na sztafecie 4x100 dowolnym. Chciałabym również pobić swoje rekordy życiowe.

Motto Magdy brzmi: „Nigdy nie akceptuj cudzych ograniczeń. Jeśli jest coś co chcesz zrobić, nie ma żadnego powodu, dla którego to miałoby Ci się nie udać”.

Jutro rano, tak jak wcześniej wspominaliśmy, rozpoczynają się zmagania na Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w Szczecinie. Szesnastolatkę z Warszawy zobaczymy aż w 6 konkurencjach: 50, 200 i 400 m dowolnym, 200 m zmiennym, 50 m motylkowym oraz 100 m grzbietem. Trzymamy kciuki za udany występ Magdy, jak i wszystkich uczestników tej imprezy. Zapraszamy również do śledzenia wyników i dopingowania naszych zawodników.

Już niebawem kolejny z juniorów. Tym razem siedemnastolatek, który na Igrzyskach Europejskich, tak jak Magda, wystąpi w sztafecie 4x100m stylem dowolnym. Chyba domyślacie się o kim mowa. Bądźcie czujni.