Świat

Baku 2015: Szansa na sukces - dzień 2.

Szymon Gagatek 2015-06-24 14:29

W konkurencjach indywidualnych drugiej sesji finałowej Igrzysk Europejskich wystąpi dziś pięciu naszych juniorów. Dwóch z nich powalczy w wyścigach finałowych, trzech w półfinałach. W najlepszej ósemce o jak najlepsze miejsce powalczy również polska sztafeta mieszana. Łącznie w Baku Aquatics Centre rozdanych zostanie osiem kompletów medali.

Jako pierwszy z naszych reprezentantów zaprezentuje się Jakub Skierka w finale 100 m stylem grzbietowym. Wczoraj Polak w świetnym stylu awansował do najlepszej ósemki, poprawiając znacznie rekord kraju wśród 17-latków. Czy będzie w stanie jeszcze się poprawić? Miejmy nadzieję, że tak, podobnie jak Jacek Arentewicz, który miał we wtorek czwarty wynik półfinałów 200 m stylem klasycznym i omal nie pobił najlepszego wyniku w historii naszego kraju wśród 18-latków.

W naszej sztafecie mieszanej 4x100 m stylem dowolnym doszło do jednej zmiany. Michała Chudego zastąpił Paweł Sendyk i to on będzie finiszował w naszej drużynie. Przed nim do wody wskoczą Michał Brzuś, Magdalena Roman i Adrianna Niewiadomska.

Ozdobą drugiego dnia może być rywalizacja pań na dystansie 100 m stylem dowolnym. Broniąca tytułu Arina Openysheva z Rosji już wczoraj przekonała się o niesamowitej mocy rewelacyjnej Marrit Steenbergen. Holenderka uzyskała w półfinałach czas 53.97 s i zabrakło jej tylko trzynastu setnych sekundy do rekordu świata juniorów, należącego do Shen Duo z Chin. Openysheva chciałaby w Baku powalczyć o osiem złotych krążków, ale jej marzenie szybko może zostać przerwane przez następczynię świetnych .

Starty Polaków w sesji finałowej, II dzień:

14:30 - 100 m stylem grzbietowym (M) - finał
   (Jakub Skierka)
15:04 - 200 m stylem zmiennym (M) - półfinały
   (Karol Zbutowicz)
15:27 - 200 m stylem klasycznym (M) - finał
   (Jacek Arentewicz)
15:47 - 200 m stylem motylkowym (M) - półfinały
   (Patryk Adamczyk, Damian Chrzanowski)
16:52 - 4x100 m stylem dowolnym (mieszana) - finał
   (Polska)

-------------------------------------------------

Transmisje (komentują: Grzegorz Jędrzejewski, Jan Wiederek):

Polsat Sport:
14:25 - 17:50   sesja finałowa [NA ŻYWO]

Cała dzisiejsza sesja finałowa w Baku Aquatics Centre, podobnie jak miało to miejsce wczoraj, będzie dostępna na antenie Polsatu Sport. Transmisje ze wszystkich sesji kwalifikacyjnych i finałowych można śledzić również za pośrednictwem oficjalnego kanału Igrzysk Europejskich na YouTube'ie, który jest dostępny POD TYM LINKIEM.